Junior Fixtures



CROOK TOWN CRICKET CLUB UNDER-18’s
DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION ONE FIXTURES 2019


Tue. April 30th      Ushaw Moor (H)
Tue. May 14th       Bishop Auckland (A)
Tue. May 21st       Langley Park & Bearpark (H)  Bob Hay Cup 2nd Round
Tue. June 4th       Willington (A)
Tue. June 11th      Bob Hay Cup - semi-final
Tue. June 25th     Ushaw Moor (A)
Tue. July 9th        Bishop Auckland (H)
Tue. July 23rd      Willington (H)
Tue. Aug. 6th       Bob Hay Cup final at Ushaw Moor CC


DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION UNDER 15’S BOB PENDLEBURY CUP 2019 - GROUP 2


Mon. April 29th     Esh Winning (H)
Tue. May 7th         Ushaw Moor (H)
Mon. May 13th      Langley Park & Bearpark (A)
Mon. May 20th      Semi-finals
                            Final at Crook TBA



DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION UNDER 15’S  2019

Tue. May 28th      Mainsforth (A)
Mon. June 3rd      Ushaw Moor (H)
Mon. June 10th    Langley Park & Bearpark (H)
Mon. June 17th    Brandon (H)
Mon. June 24th    Etherley (A)
Mon. July 1st       Hunwick (A)
Mon. July 8th      Tudhoe (A)
Mon. July 15th    Willington (H)
Mon. July 22nd   Bishop Auckland (H)
Mon. July 29th    Esh Winning (A)
Mon. Aug. 5th     Evenwood (A)

NORTH EAST PREMIER LEAGUE UNDER 15's Plaque

Group games TBA    Castle Eden (A)
                              Burnmoor (H)
                                
 



 DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION UNDER 13’S 

R.S. PRATT CUP 2019 GROUP 3


Wed. May 1st          Mainsforth (A)
Wed. May 8th         Tudhoe (H)
Wed. May 15th        Willington (A)
Wed. May 22nd       Semi-Final
Final TBA at Hunwick CC




CROOK TOWN CRICKET CLUB UNDER-13’s
DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION FIXTURES 2019

Wed. May 29th     Evenwood (A)
Wed. Jun. 5th      Langley Park & Bearpark (H)
Wed. Jun. 12th    Ushaw Moor (H)
Wed. Jun. 19th    Etherley (A)
Wed. Jun. 26th    Brandon (H)
Wed. Jul. 3rd       Hunwick (A)
Wed. Jul. 10th     Tudhoe (A)
Wed. Jul. 17th     Willington (H)
Wed. Jul. 24th     Bishop Auckland (H)
Wed. Jul. 31st     Esh Winning (A)
Wed. Aug. 7th      Mainsforth (A)
Wed, Aug. 14th   DCB Cup
Wed. Aug. 21st    DCB Cup
Wed. Aug. 28th   DCB Cup

NORTH EAST PREMIER LEAGUE UNDER-13's CUP

1st Round   Castle Eden (H)  TBA
2nd Round  - Wed. July 24th at Whitburn CC
                     Whitburn
                      Ashington or Newcastle
                      Crook or Castle Eden

Winners of 4 groups to contest finals day


 DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION UNDER 11’S

ROY COATES MEMORIAL TROPHY 2019 - GROUP 3

Sun. May 5th   Willington (H)
Sun. May 12th  Tudhoe (A)
Sun. May 19th Semi-finals 
Final TBA at Crook


CROOK TOWN CRICKET CLUB UNDER-11’s
DURHAM CRICKET BOARD JUNIOR LEAGUE SOUTH WEST DIVISION FIXTURES 2019

Sun. May 26th   Langley Park & Bearpark (H)
Sun. June 16th  Evenwood (A)
Sun. June 23rd  Tudhoe (A)
Sun. June 30th  Willington (H)
Sun. July 7th      Brandon (H)
Sun. July 14th    Esh Winning (A)
Sun. July 21st    Hunwick (A)
Sun. July 28th    Ushaw Moor (H)
Sun. Aug. 11th    DCB Cup

NORTH EAST PREMIER LEAGUE UNDER 11's CUP

1st Round by May 26th   Castle Eden (A)
2nd Round  by June 16th Blaydon or Ashington v  Castle Eden or Crook